Oprava Otáčivého hlediště v Krumlově pokračuje. Práce ovlivňuje počasí

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově (zdroj FB Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Malé divadlo, Opera)

ČESKÝ KRUMLOV – Loňskou sezónu Otáčivého hlediště poznamenala pandemie koronaviru. Byla zrušena a herce vystřídali dělníci. Ti začali s rekonstrukcí, která i nadále pokračuje. Práce však brzdí počasí. Město, kterému areál patří, chce však stihnout sezónu 2021.

Aktuálně se pracuje v uzavřených a temperovaných prostorách pod jevištěm, kde se provádí omítky a čeká na příznivější počasí pro dokončení stavebních elektroinstalací. Počasí ovlivňuje i práce na provedení stěrek povrchu točny a instalaci kotvení diváckých sedaček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Očekávaná je dodávka a instalace kroužkového sběrače. To je velmi důležité elektromechanické zařízení, které umožňuje neomezené otáčení točny kolem takzvané královské hřídele. Proměna se dotkne i stávajícího zvukového vybavení, které přinese digitální reprodukci zvuku. Zásadnější však bude přenesení pracoviště zvukařů z prostoru Bellarie přímo do velína na točně,“ přiblížil záměry a průběh rekonstrukce první náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB).

Podle počasí budou dál pokračovat práce na kabelových rozvodech v areálu zahrady včetně instalace koncových přípojných prvků, například rozvaděčů pro scénické osvětlení. Jejich podobu museli odsouhlasit památkáři, neboť jsou rozmístěny v širším okolí točny a jsou poněkud vizuálně cizorodým prvkem zahrady.