P+R parkoviště v Přívoze na Hlučínské už funguje, zatím je ale nehlídané

Foto: FajnOVA - P+R parkoviště na ulici Hlučínské

OSTRAVA / HLUČÍNSKO – Nové záchytné parkoviště u tramvajové smyčky na Hlučínské ulici v Ostravě-Přívoze dnes začalo sloužit veřejnosti. Lidé zde mohou zaparkovat až 118 aut a dále pokračovat do Ostravy s využitím MHD, nebo jet na sdíleném kole.

Parkování je zde dočasně zdarma. „Parkoviště už je stavebně připraveno a může sloužit veřejnosti. Finální podobu ale dostane až v létě, kdy zde naistalujeme inteligentní parkovací systém,“ řekl náměstek primátora Vladimír Cigánek s tím, že poté, co na parkovišti přibude P+R inteligentní systém, kamery a závory, bude na parkovišti zaveden symbolický poplatek.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Na parkoviště řidiči odbočí při cestě od Hlučína vlevo z ulice Hlučínské, nebo vpravo ve směru od centra Ostravy. Příjezd možný i rovně z ulice Slovenské. Výjezd z parkoviště vede do ulice Na Náhonu.

Pro občany, kteří po zaparkování auta využijí jízdu MHD, nebo na sdíleném kole, bude stání do konce roku 2021 zdarma. Pro ostatní bude cena 10 korun za auto na den.

„Naším cílem bylo stavbou parkoviště na vjezdu do Ostravy po vzoru moderních evropských metropolí omezit počty aut vjíždějících do centra, kde jsou omezené možnosti parkování,“ uvedla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.