Právě odvětrávám čerstvě uvařený pervitin, sdělila policistům žena

Zdroj: Policie

BRNO-VENKOV – Překvapivou odpovědí odzbrojila šestatřicetiletá žena kriminalisty z územního odboru Brno venkov, když jim při jejich návštěvě sdělila, že právě uvařila pervitin a větrá. Policisté ženu vypátrali ve vesnici poblíž Bystřice pod Pernštejnem.

Prohlášení ženy se při domovní prohlídce potvrdilo. „Ve stavení našli policisté vedle chemikálií i potřebné laboratorní vybavení k výrobě zakázané látky,“ sdělil tiskový mluvčí Bohumil Malášek. Zajistili také několik gramů čerstvě vyrobeného pervitinu a sušenou marihuanu. Podle zjištění žena vyráběla pervitin nejméně jednou týdně a získala z něj deset až dvacet gramů drogy. Takto pracovala nejméně rok a půl, v minulosti byla trestaná za výrobu nelegální drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Žena působila nejprve v Hostěnicích, poté v Kuřimi a nakonec se usídlila na Bystřicku. Jelikož ale policisté ze sousedního kraje zadrželi jejího dodavatele léků, musela produkci omezit. Pervitin vyráběla hlavně pro drogově závislé v Brně, ale také ve východních Čechách nebo na Břeclavsku. Peníze, které prodejem získala, stihla už utratit a umořit jimi dluhy. Dealerka je nyní ve vazbě.