VIDEO: Trojice mužů vybírala kradenou kartou. Téměř 180 tisíc zmizelo!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté pátrají po trojici mužů, kteří vybírali hotovost kradenou platební kartou. Pokud muže na záznamech z kamer poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.

Od třicátého prosince minulého roku pracují policisté ze Smíchovského oddělení na objasnění případu vloupání,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Do osobního vozu Škoda, které bylo zaparkováno na Arbesově náměstí, se kdosi vloupal a kromě drobností si odnesl také černou koženou peněženku. V té byly dva tisíce korun a firemní platební karta. „Pachatel bohužel objevil i papírek s PIN kódem, který byl mimo peněženku, uvnitř vozidla,“ doplnil mluvčí.

Tato platební karta byla následně použita trojicí mužů k několika výběrům z bankomatů. Vybírali především na území Prahy 5. Vždy jeden vybíral a dva společníci hlídali, zda je vzduch čistý. Během několika hodin tak odčerpali z firemního účtu bezmála sto osmdesát tisíc korun. Kriminalisté během vyšetřování tohoto případu zajistili několik záznamů z bezpečnostních kamer. Také z čerpací stanice v Holešovicích, kde muži naposledy kartou zaplatili občerstvení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Z tohoto druhého trestného činu je trojice mužů podezřelá. V případě dopadení a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Kriminalisté také musí zjistit, jak se ke kartě a kódu muži dostali. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, kontaktuje policii prostřednictvím linky 158. Policejní video naleznete na tomto odkazu.