Video: Zloděj byl chycen za necelé dvě hodiny, k jeho odhalení pomohl policejní pes Kimmy

HRADECKO – Dealer drog a zloděj v jedné osobě, se vydal na lup do garáže jednoho rodinného domu. Ani náhodou by ho nenapadlo, že ho policisté lapí tak rychle. Teď bude mít dost času o svém jednání přemýšlet.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k události došlo toto pondělí dopoledne na Hradecku. Na vyžádání operačního důstojníka vyjel na místo policejní psovod se se svým čtyřnohým parťákem Kimmym, aby prozkoumali okolí domu. Pes během chvíle našel schovanou osobu ve křoví, ta se dala velmi rychle na útěk. Muž nereagoval na výzvy a tak psovod společně s další přivolanou hlídkou začali lumpa pronásledovat.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Osmadvacetiletého muže nakonec zadrželi policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří za použití donucovacích prostředků muže zpacifikovali, a ten následně putoval do policejní cely,“ říká tisková mluvčí. Psovod se psem o chvíli později vypátrali odcizené věci, mezi které patřily štípací sekery, motorové pily, běžkařské vybavení a různé nářadí, vše v hodnotě za zhruba 40 tisíc korun.

Mimo svého zlodějského pokusu je muž stíhán také za více než sto případů distribuce drog na několika místech v Hradci Králové, kde prodával marihuanu a pervitin.

Jelikož se muž krádeže dopustil v době nouzového stavu, tak mu může hrozit pobyt za mřížemi až na osm let.