Z plzeňské Škodovky míří do Brna nové tramvaje

Zdroj: Škoda

BRNO – Skupina Škoda vyrobí pro Brno až 40 obousměrných tramvají. První dodávka pěti tramvají bude uskutečněna do února 2023, další dodávky budou dle finančních možností Dopravního podniku. Celková cena zakázky je 2,4 miliardy korun.

„Brno se po Plzni a Ostravě stane již třetím městem, kde bude jezdit nová generace nejmodernějších škodováckých tramvají. Cestující se mohou těšit na pohodlná, spolehlivá a bezpečná vozidla. Věříme, že se šaliny budou líbit,“ slibuje si Petr Brzezina, prezident skupiny Škoda Transportation. Brno se přidá mezi další česká i zahraniční města, kde již jezdí tramvaje ze Škodovky. Další jsou například v Ostravě, Helsinkách, Bonnu či Mannheimu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tramvaje Škoda ForCity Smart jsou moderní obousměrná tříčlánková a nízkopodlažní vozidla s otočnými podvozky. Mají nízké provozní náklady a spolehlivé jízdní vlastnosti i při nepříznivých podmínkách. Šaliny pojmou až 233 cestujících, z toho 64 sedících. Dosáhnou maximální rychlosti 70 kilometrů za hodinu. Vnitřní prostory jsou klimatizované a bezbariérové s dvěma multifunkčními prostory například pro invalidní vozíky, dětské kočárky či jízdní kola. Tramvaje nabídnou i informační systém s obrazovkami a panely. Chybět nesmí ani kamerový systém pro bezpečnost provozu a zamezení vandalismu.