Zapomenutý tablet ani kabelku majitelé už po pár minutách nenašli

PROSTĚJOVSKO – Na policii se včera obrátil osmadvacetiletý muž, který si na zaparkované auto a v Brodku u Konice na Prostějovsku odložil tablet a žena, která si po nakupování v supermarketu v Prostějově zapomněla na nákupním vozíku svou kabelku. Oba zapomnětlivci se po pár minutách pro zapomenuté věci vrátili, ani v jednom případě je však již nenašli.

Včera v šestnáct hodin zaparkoval osmadvacetiletý muž u domu v Brodku u Konice na Prostějovsku. Při vystupování z auta si na jeho střechu odložil tablet Huawei T5, který tam však při odchodu zapomněl. „Když si svůj omyl asi o deset minut později uvědomil a spěchal ho napravit, přístroj v hodnotě 6 tisíc korun již na místě nebyl,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pachateli hrozí v případě dopadení pokuta až 50 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na své věci zapomněla včera před polednem také jednašedesátiletá žena, která byla nakupovat v nákupní zóně v Konečné ulici v Prostějově. Po nákupu v supermarketu odstavila nákupní vozík na místo pro to určené a odešla ke svému jízdnímu kolu. „Vtom si však uvědomila, že na nákupním vozíku zapomněla kabelku a ihned se pro ni vrátila,“ informoval Kořínek. Kabelka tam však již nebyla, příležitosti rychle využil neznámý zloděj. S kabelkou žena přišla i o mobil a peněženku s 6 tisíci korun, osobními doklady a platební kartou. Neznámému pachateli hrozí v případě dopadení taktéž pokuta 50 tisíc korun a za případné zneužití platební karty až dva roky za mřížemi.