O víkendu buďte velmi opatrní, chodníky a silnice v Olomouckém kraji pokryje ledovka

Ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Meteorologové vydali na zítřejší večer a na neděli varování před vysokým nebezpečím tvorby ledovky při mrznoucím dešti v jižní části Olomouckého kraje. O víkendu se bude totiž měnit ráz počasí. Příští týden nás čeká výrazné ochlazení.

Výstraha platí od zítřejších 22 hodin do nedělních 18 hodin. V okresech Olomouc, Prostějov a Přerov hrozí vysoké nebezpečí tvorby silné ledovky při mrznoucím dešti. V okrese Šumperk pak platí nižší stupeň výstrahy pro stejné období. Pro okres Jeseník není žádná výstraha vydána. V případě mrznoucího deště hrozí nebezpečí četných úrazů při chůzi, doporučuje se omezit vycházení ven. Při jízdě v autě hrozí riziko vysoké nehodovosti. Jezděte jen v nezbytně nutných případech, jezděte mimořádně opatrně a sledujte dopravní zpravodajství. Počítejte s výrazným prodloužením doby jízdy.  Možné jsou výpadky elektřiny, zásobování a zdravotnických služeb. Můžou se lámat větve stromů

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V okrese Šumperk se pak doporučuje chodit venku velmi opatrně, při uklouznutí hrozí nebezpečí úrazu. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidiči by měli jezdit velmi opatrně a sledovat dopravní zpravodajství. Měli by také počítat s prodloužením doby jízdy.

Po víkendu by mělo přijít výrazné ochlazení. V pondělí by mělo po většinu dne sněžit a teploty by se měly ve dne i v noci pohybovat mezi -4 až –8 stupni. Největší zima se pak očekává v úterý, kdy přes den zůstanu teploty na -4 až -8 stupních, přes noc pak můžou při zmenšené oblačnosti klesnout až k – 16.