Bezohledný senior ohrožoval řidiče na D1. Dechová zkouška ukázala skoro tři promile

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

KRAJ VYSOČINA – Včerejší silniční kontrola na Jihlavsku odhalila za volantem řidiče, který do auta neměl vůbec sedat. Silně opilý muž přišel na místě o řidičák a je podezřelý z trestného činu.

Policejní hlídka dálničního oddělení Velký Beranov muže zastavila ve čtvrtek 4. února před osmou hodinou večer na silnici D1 u Pávova. Dvaašedesátiletý řidič Škody Fabia měl doklady v pořádku, ale jeho mluva i chování napovídaly, že před cestou dost pil. Následná dechová zkouška ukázala 2,59 promile alkoholu a opakovaná dokonce 2,80 promile.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S výzvou k odběru krve senior souhlasil. „Policisté silně podnapilému muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil policejní mluvčí Martin Hron.

Vzhledem k tomu, že se řidič dostal do stavu, které se s řízením neprosto vylučuje, a přesto se rozhodl jet, bylo jeho chování zvlášť bezohledné. „Jízda pod vlivem alkoholu je nebezpečná na každé komunikaci, ale o to víc na dálnici, kde je velmi silný provoz, a vozidla se pohybují ve vysoké rychlosti. Mohlo dojít k fatálním následkům,“ dodal Martin Hron.