Muž zřejmě ukončil svůj život skokem ze Žďákovského mostu. Hledali ho potápěči

Dvoudenní pátrání po muži, který ukončil svůj život pod Žďákovským mostem, uzavřeli policisté ve čtvrtek večer (zdroj Policie ČR)

PÍSECKO – Dvoudenní pátrání po muži si vyžádalo nasazení policejních potápěčů z Brna, specialistů na potápěčské činnosti a ponory ve velké hloubce, potápěčů jihočeské zásahové jednotky, hasičů a policistů z okresu Písek. Muž pravděpodobně ukončil svůj život skokem ze Žďákovského mostu.

Písečtí policisté pátrali od středečního odpoledne po muži, jehož vozidlo nalezli odstavené u mostu. „Indicie od příbuzných připouštěly možnost, že muž ukončil svůj život,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dvoudenní pátrání po muži, který ukončil svůj život pod Žďákovským mostem, uzavřeli policisté ve čtvrtek večer (zdroj Policie ČR)

Policisté nasadili do akce i vrtulník letky Policie České republiky, prohledali v první fázi břehy v okolí mostu a s potápěči vodní hladinu. K sestupu do větší hloubky povolali při pokračujícím pátrání ve čtvrtek i specialisty na velké hloubky z Brna. „Tělo muže ve večerních hodinách nalezli a dopravili na břeh,“ potvrdil Matzner. Policisté pak splnili svoji další smutnou povinnost a vyrozuměli příbuzné.