Nesnadné soužití ve Zlíně: Nocí se neslo štěkání a rapový song

Ilustrační foto

ZLÍN – Složité vztahy ve zlínských domovech v uplynulých dnech zaměstnaly zlínské strážníky. Zaneprázdnil je muž, který měl problémy se sousedovým psem, i samozvaný rapový umělec. Netradiční příhody z krajského města vylíčil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Hlídka městské policie zamířila ve středu v podvečer do bytu na Jižních Svazích, ze kterého se linulo hlasité vytí a štěkání. „Vzhledem k lunární fázi bylo již předem vyloučeno, že by se mohlo jednat o sveřepé šakaly, kteří zavile vyli na bílý měsíc. Celkem pravděpodobně však zněla domněnka oznamovatele, že by v předmětném bytě mohl být ohrožen život či zdraví jeho uživatele a pes se tak snaží upozornit okolí,“ řekl Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Když strážníci zjistili, že kterého bytu se vytí, štěkání a kvílení ozývá, pokusili se zkontaktovat majitele. „Na zvonění ani klepání uvnitř nikdo nereagoval, ale na chodbě se shromáždilo větší množství sousedů, kteří uvedli, že má byt obývat mladá rodina. Druhý ze strážníků proto posvítil z venkovní strany domu do správných oken a spatřil, jak u monitoru počítače sedí muž, který vstal a odešel. Současně ve stejnou chvíli ustaly i zvířecí zvuky,“ popsal Pavel Janík.

Operační centrum městské policie mezitím zjistilo totožnost obyvatele a oslovilo jeho příbuzné. Strážníci se dozvěděli, že jde o dvaačtyřicetiletého muže, který žije sám, psa nevlastní ani netrpí žádným akutním onemocněním. Podařilo se také získat jeho telefonní číslo.

Muž záhy otevřel dveře bytu a byl velmi překvapený, že za nimi někdo stojí. „Navzdory tomu, že se na něj hlídka Městské policie Zlín snažila doklepat již asi 30 minut, tvrdil, že nic neslyšel. Neméně podivná ale byla i další zjištění. Muž psa skutečně nevlastní a zvuky, které bylo slyšet po celém domě, byly ve skutečnosti audio nahrávkou, kterou hlasitě pouštěl ze svého výkonného sterea. K tomu uvedl, že takto reagoval na údajné dlouhodobé vytí psa ve vedlejší domácnosti, který soustavně komplikuje jeho práci v režimu home office,“ objasnil Pavel Janík.

Hlídka zkontaktovala souseda a ten potvrdil, že psa vlastní. Nechápal ale, že by pes někoho mohl rušit. „Strážníkům sdělil, že také pracuje z domu, a proto ví, jak se jeho pes chová. Dále také uvedl, že jej ohledně jeho psa teď ani v minulosti nikdo neoslovil. Rozplétat složitosti popsaných mezilidských vztahů nyní bude správní orgán, ke kterému strážníci podezření z přestupku proti občanskému soužití předali,“ uzavřel příhodu zástupce ředitele.

Natáčel nový „raperský song“

Druhá událost se odehrála v pátek po půl šesté ráno v jiné části města, kde se pohyboval mladík, který kopal do neznámého předmětu a vyluzoval divné zvuky. Hlídka k němu zamířila poté, co probudil sousedy. „Strážníci tak o pár minut později zjistili, že se jedná o místního čtyřiadvacetiletého muže, který již stihl „zaplout“ do svého bydliště a „zpíval“ z okna. Hlídce se přitom pochlubil, že se snaží natočit svůj nový raperský song,“ uvedl Pavel Janík.

Řešení tohoto případu bylo však o poznání jednodušší. „Strážníkům bylo na první pohled zřejmé, že hlavním kapelníkem bude v tomto případě alkohol a dalšími členy skupiny nejspíše jiné návykové látky. Trpělivě proto dotyčnému vysvětlil, že ruší své okolí, což nakonec padlo na úrodnou půdu. Dotyčný svoji uměleckou aktivitu odložil na příznivější dobu a v lokalitě se opět rozhostil klid, mír a všeobjímající láska,“ dodal Pavel Janík.

 

 

.