Pískové stezky v parku Michalov v Přerově jsou podmáčené, choďte jen po asfaltových

PŘEROV – Chcete si užít procházku v městském parku Michalov v Přerově? Tak raději respektujte značení, které se dnes v parku objevilo. Pískové cestičky jsou totiž podmáčené, a proto by návštěvníci měli chodit jen po asfaltových chodnících.

Tento problém se v této městské rekreační zóně objevuje každoročně, obvykle pak na přelomu zimy a jara, nebo v době dlouhodobějších dešťů.  V červnu roku 2019 se proto zástupci města rozhodli, že stezky z písku nechají opravit – tehdy došlo k výměně povrchu na zkušebních dvaceti osmi metrech, kde byl písek nahrazen čistě minerálním materiálem, který není nasákavý. Úředníci z odboru majetku plánovali, že v příštích letech by se tímto způsobem mohly opravit všechny cesty, na to ale kvůli finanční náročnosti zatím nedošlo – úprava necelých třiceti metrů pěšiny přišla tehdy na 200 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Pokud bychom přistoupili k opravě všech pískových chodníků, byla by potřeba investice v řádu desítek milionů korun,“ konstatoval jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec. Ten žádá občany, aby zákaz vstupu respektovali a nepokoušeli se obcházet podmáčené stezky přes trávník. Aktuálně jsou v Michalově kovové zábrany, které návštěvníkům naznačují, aby dál nepokračovali v cestě – a na místě budou zátarasy tak dlouho, dokud trasy nevyschnou.