Premiéru Toscy z Národního divadla moravskoslezského přenese živě TV Noe

foto: raš

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Plánovanou premiéru opery Giacoma Pucciniho Tosca uvede Národní divadlo moravskoslezské ve dnech 13. a 15. února. Diváci však obě premiéry, kvůli platnému zákazu návštěv divadel, uvidí nikoli v Divadle Antonína Dvořáka, ale prostřednictvím přímého přenosu celostátní televize Noe.

Publikum v Ostravě mohlo operu Tosca vidět již v sedmi nastudováních, ať už v italském originále, nebo česky. Tentokrát se ostravského nastudování na půdě národního divadla ujali režisér, a současně ředitel divadla, Jiří Nekvasil, spolu s hudebním ředitelem opery, dirigentem Markem Šedivým.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Původně jsme Toscu chtěli inscenovat v příští sezóně, ale posunuli jsme uvedení na letošní únor,“ řekl Jiří Nekvasil s tím, že v tomto termínu se do hlavní role podařilo získat německou sopranistku Maidu Hundeling, držitelku Ceny Thálie za roli Desdemony v ostravském nastudování Verdiho opery Otello. Alternovat ji bude Petra Alvarez Šimková.

Tragický příběh lásky zpěvačky a malíře, plný zrady a intrik, se odehrává v Římě v době Napoleonovy invaze v roce 1800. Světovou premiéru měla opera v lednu 1900 a okamžitě si získala diváky. Kritikou však byla tehdy přijata vlažně. Diváci operu mohou vidět na TV Noe 13. února v 19,00 hodin.