U Ivančic srazil vlak ženu mimo přejezd

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Třiapadesátiletá žena hazardovala se životem, když přecházela koleje v místě, kde neměla. Jen zázrakem přežila srážku s vlakem, který ji zachytil.

Ve čtvrtek večer si žena krátila cestu z Ivančic směrem na Moravské Bránice přes koleje. Najednou se proti ní vynořil jedoucí vlak. „Žena sice protijedoucí vlak spatřila, ale protože chodí o berli, nestačila uhnout. Také strojvedoucí brzdil, jak jen mohl, ale střetu nedokázal zabránit,” uvedl tiskový mluvčí policie David Chaloupka. Zřejmě díky tomu, že vlak srazil ženu v nízké rychlosti, neutrpěla žádné závažné zranění. Většinou však podobné případy končí tragicky. „Policisté v souvislosti s touto událostí připomínají, že lidé nesmí vstupovat do kolejiště mimo vyznačené přechody a přejezdy. Mimo velkého nebezpečí hrozí těm, kdo zákaz nerespektují, až desetitisícová pokuta,” dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.