V domě Pod Nemocnicí se propojí generace

Ilustrační foto

BRNO – V někdejší Mateřské škole Pod Nemocnicí nastaly velké změny. Budova je kompletně zrekonstruována a vzniklo tu místo nejen pro děti, ale i pro seniory. Společné fungování dětí s babičkami a dědečky je v Brně unikátní.

V budově zůstala mateřská škola, do které dochází mladší děti a navíc zde vzniklo bydlení a společenská místnost pro seniory. „Propojením mateřské školy a domu s pečovatelskou službou dostávají obě generace možnost se potkávat, povídat si a dělat si vzájemně radost. Zájem seniorů je už teď vyšší, než je kapacita bydlení, a věřím, že se jim tu bude bydlet dobře a že jim neustálý ruch a výskot spojený s malými dětmi zpestří podzim života,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavební práce začaly v lednu 2020 a minulý měsíc proběhla kolaudace. V ulici Pod Nemocnicí tak stojí jednotřídní mateřská škola s kapacitou 28 dětí a 16 bytových jednotek o velikosti 1+kk a 2+kk. Stavba vyšla na necelých 82 milionů a byla plně hrazena z Fondu bytové výstavby. Byty budou využity jako ty s pečovatelskou službou, čtyři z nich jsou bezbariérové.