V havířovském domově seniorů SeneCura pomáhají dobrovolnice z Adry

Fotografie: SeneCura Centrum Havířov - Dobrovolnice z organizace Adra pomáhají v havířovském domově pro seniory

HAVÍŘOV – Dobrovolnictví je v posledním roce celosvětově nedílnou součástí života. Své o tom vědí například v havířovském domově pro seniory SeneCura. Právě tam chodí, dnes už pravidelně, pomáhat dobrovolníci z humanitární organizace Adra.

Havířovský dům pro seniory postrádal naposledy pracovníky ve své prádelně. Obrátil se proto s prosbou o pomoc na organizaci Adra. „Naši dobrovolníci jsou doslova multifunkční. Pro domov seniorů se nám podařilo obratem zajistit dvě úžasné pomocnice, paní Bohdanu Pufferovou a Simonu Mikušovou,“ řekla hlavní koordinátorka dobrovolníků z havířovské Adry, Jana Žoričová.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Obě dobrovolnice neváhaly a hned začaly v domově ochotně pomáhat s žehlením prádla, čímž potvrdily heslo Adry, které zní „Když můžu, pomůžu.“

„Moc děkujeme těmto ženám, které odvážně a zároveň s velikou dávkou laskavosti přistoupily na tuto formu pomoci,“ říká ředitel SeneCura Centra Havířov, Roman Bigaj s tím, že středisko poprvé navázalo spolupráci s dobrovolníky z Adry loni na podzim. Díky tomu v předvánočním období dobrovolníci potěšili izolované klienty například papírovými růžemi.

„Prožíváme neklidnou dobu. Proto jsem rád, že k nám dobrovolníci chodí, a to nejen vytvářet pozitivní atmosféru mezi klienty, ale když je zapotřebí, tak pomohou i jinde. Pomoc je to citelná a moc si jí vážím,“ dodal ještě Roman Bigaj.