Vloupal se do cizí chaty a nějaký čas tam pobýval, pozval si i svou rodinu. Prozradil ho otisk prstu

JABLONECKO – Muž se záznamem v rejstříku trestů se loni v listopadu vloupal do rekreační chaty v Bedřichově a asi týden tam přebýval. Dokonce si k pobytu pozval i svoji družku s dětmi. Při odchodu odcizil věci za 22 tisíc korun. V chatě ale ke své smůle zanechal otisk prstu, který se shodoval s otiskem v policejní evidenci.

Policisté včera zahájili trestní stíhání 47letého muže jako obviněného ze zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. V listopadu loňského roku vnikl po vytržení okenice do jedné z rekreačních chat v Bedřichově, kde asi týden i pobýval. Dokonce na tuto chatu pozval i svoji družku s dětmi, které řekl, že si ji na čas pronajal. Ti tam s ním i jednou přenocovali. Obviněný údajně chtěl, aby děti byly na čerstvém vzduchu a mohli si všichni společně opéct buřty. Během svého pobytu z této chaty ovšem také odcizil televizor, Xbox, benzínovou elektrocentrálu, peřinu s polštářem a vzduchovou pušku – vše v celkové hodnotě 22 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Při ohledání místa činu se kriminalistickému technikovi podařilo zajistit řadu stop, mezi nimiž byly i stopy daktyloskopické. Následným zkoumáním bylo zjištěno, že jeden se zajištěných otisků prstů se shoduje s otiskem prstu muže, jehož kriminalističtí technici již z minulosti mají ve své evidenci. V minulosti byl totiž již několikrát za obdobné činy soudy pravomocně odsouzen,“ konstatovala policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Muž se následně k výše uvedenému činu policistům přiznal. Obviněnému tak nyní v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let, a to vzhledem ke skutečnosti, že ho spáchal v době, kdy byl v České republice vyhlášen nouzový stav.

Ilustrační foto