Žena (+45) nepřežila při bobování v Jeseníkách náraz do sněžného skútru

Ilustrační foto: pxb

BRUNTÁLSKO – Tragédií skončily zimní bobové radovánky pětačtyřicetileté ženy cizí státní příslušnosti, která při jízdě na lyžařském svahu v Malé Morávce najela do odstaveného sněžného skútru s přívěsem.

K nehodě došlo v neděli 31. ledna odpoledne. Podle vyjádření managementu lyžařského areálu, se žena rozhodla sjet kopec na zcela neřiditelném a neovladatelném bobovacím talíři, přestože ji od toho měli údajně zrazovat očití svědci následující tragédie.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

K nárazu došlo poté, co žena během jízdy ztratila nad bobem kontrolu a nabrala vysokou rychlost. Během jízdy se otočila do protisměru a poté narazila do zaparkovaného skútru. Žena po nárazu zůstala ležet bez známek života. Pomoc jí poskytovali jak přivolaní členové Horské služby Jeseníky, tak následně zdravotničtí záchranáři.

„Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt,” řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

“Momentálně nic nenasvědčuje cizímu zavinění, přesto veškeré okolnosti prověřují policisté,” řekla při vyšetřování mluvčí policie, Zlatuše Viačková.