V kraji bude extrémní ledovka. Jízda autem může být téměř nemožná, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav upozornil na nebezpečnou ledovku, která v neděli pokryje silnice v jihovýchodní části republiky. Nejvyšší stupeň nebezpečí platí pro Zlínský kraj. Problémy mohou vznikat v dopravě i v energetice.

Sobotní mrznoucí déšť se sněhem bude vytvářet silné vrstvy ledovky, stejné počasí hrozí i pro následující den. Varování meteorologů vejde v platnost se sobotní dvacátou hodinou a potrvá až do pondělní osmé hodiny ranní. Pro oblast Kroměříže, Holešova, Bystřice pod Hostýnem a Valašského Meziříčí byla vydána výstraha s druhým stupněm nebezpečí, ve zbytku kraje platí třetí stupeň, tedy extrémní stupeň nebezpečí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Meteorologové upozorňují na možné úrazy při pohybu venku. Pozor by si měli dávat především řidiči. „Chůze i jízda autem může být téměř nemožná. Doporučuje se pokud možno nevycházet ani nevyjíždět autem. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Počítat s výrazným prodloužením doby jízdy,“ varují odborníci z ČHMÚ.

Ledovka se může vytvářet i na stromech a drátech elektrického vedení. Mohou se proto lámat větve i celé stromy a pravděpodobné jsou i výpadky v dodávce elektřiny.

Foto: ČHMÚ