Auto bez řidiče vytvořilo překážku na chodníku, na vině byla technická závada

Zdroj: MP Brno

BRNO – Prázdné auto bez řidiče se najednou ocitlo na chodníku v Jundrově. Překáželo přitom jak chodcům, tak silničnímu provozu. Strážníci usměrňovali provoz a překvapená řidička se poté omluvila a zjistila, že se jedná o technickou závadu na vozidle.

Auto značky Škoda se málem ocitlo v zahradě rodinného domu. Podle svědků ale za volantem nikdo neseděl. Vozidlo samovolně vycouvalo z parkoviště na protější straně, zadní částí zabralo chodník a přední část zasahovala do silnice. „Auto vytvořilo překážku jak pro chodce, tak pro řidiče. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která usměrňovala dopravu ve Veslařské ulici,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Po chvíli se k autu dostavila řidička a strážníkům se omluvila. Zjistila také, že se jedná o technickou závadu a přislíbila, že vozidlo nechá co nejdříve opravit v servisu. Případ se tak obešel bez zranění a majiteli zahrady ani nikomu jinému nevznikla škoda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.