Galerie: Jak se vám líbí nový moderní terminál v Havířově?

Noční záběry terminálu pro naši redakci vyfotila Radka Švejnohová

HAVÍŘOV – Moderní dopravní terminál vyrost před havířovským nádražím za jediný rok. Cestující tady teď mohou využít 134 nových parkovacích míst, kryté autobusové zastávky a příchozí koridory, uzamykatelné stojany pro kola, cyklostezku, opravené chodníky, nebo nové přechody pro chodce.

„Jedná se zajímavou stavbu, která zahrnovala několik stavebních profesí, od přeložek inženýrských sítí, vybudování zpevněných ploch, instalaci informačního systému a v neposlední řadě výstavbu dominantní ocelové zastřešující konstrukce,“ uvedl projektový manažer stavby, Miroslav Janíček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přesto, že byla stavba realizována v nepříjemném a nevypočitatelném období v souvislosti s pandemií, podařilo se ji díky úsilí celého realizačního týmu dokončit dle původního harmonogramu.

„Jedná se zatím o první z fází celkové rekonstrukce železniční stanice v Havířově,“ řekla mluvčí města Rosalie S. Pokorná. Další fází projektu je rekonstrukce výpravní budovy nádraží z roku 1964, která si i po opravě zachová svůj výjimečný bruselský vzhled tak, jak ji původně navrhl architekt Josef Hrejsemnou se sochařem Václavem Urubou.

Vpravo – výpravní budova nádraží z roku 1964 se ještě opravuje. Poté si zachová svůj výjimečný bruselský vzhled tak, jak ji původně navrhl architekt Josef Hrejsemnou se sochařem Václavem Urubou.

Do provozu byl nový terminál slavnostně uveden 5. února za přítomnosti hejtmana kraje a vedení města Havířova. Jeho vybudování stálo 117 milionů korun. Praktický terminál je teď pro Havířov propojením železniční, autobusové, osobní, ale také cyklo-dopravy. Navíc je stylový, elegantní a snoubí v sobě moderní materiály i design. Modernizací prošel také interiér odjezdové/příjezdové haly.

Modernizací prošel také interiér odjezdové/příjezdové haly havířovského terminálu
Styl, design, elegance