Galerie: Sněhová kalamita dnes zastavila auta, kamiony i trolejbusy

Fotogalerie: HZS MSK - Zásahy hasičů na některých místech v Moravskoslezském kraji během sněhové kalamity v pondělí 8. února 2021

OSTRAVA / NOVOJIČÍNSKO – Dnešní ráno a dopoledne bylo na většině území Moravskoslezského kraje ve znamení sněhové kalamity. Například ráno nebyl schopen vyjet kopec, po sněhem zaváté silnici, kloubový trolejbus MHD. Stalo se tak v městské části Slezská Ostrava.

Trolejbus museli vyprostit ze silnice až krajští hasiči. „Trolejbuse se snažil couvat, aby se mohl znovu rozjet. To se ale nepovedlo, naopak se zkroutil v kloubu a dál nemohl pokračovat,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že hasiči museli nedříve pod trolejbusem lopatami odházet sníh a vozidlo MHD pak odtáhli silnou cisternovou automobilovou stříkačkou Tatra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další dva výjezdy na hasiče čekaly na Novojičínsku v Loučkách a Fulneku. Na dálnici D48 u Nového Jičína skončil hned ráno po páté hodině v příkopu tahač rumunského kamionu, který vezl kartony. Přívěs auta zůstal naštěstí na silnici. Průjezdný zůstal také jeden jízdní pruh dálnice. Řidič u této nehody vyvázl bez zranění. K zásahu musel vyjet z Ostravy vyprošťovací speciál MB Actros Bizon.

Tento vyprošťovací speciál pomohl také později u nehody kamionu na sněhu ve Fulneku Hranicích. „Na místě zasahovaly i dvě jednotky hasičů z Bílovce a Ostravy-Zábřehu, společně s nimi i jednotka dobrovolných hasičů Fulnek,“ dodal Kůdela.

Galerie ze dnešního rána: