Jelen neměl šanci přežít. Auto ho srazilo přímo pod kola náklaďáku v protisměru

DOMAŽLICKO – Smůlu měl jelen, který v pátek před šestou ráno vběhl do silnice mezi obcemi Poběžovice a Hostouň. Ocitl se tak nečekaně přímo před osobním autem Volkswagen Passat, který řídil devětadvacetiletý muž.

Vyděšený řidič v tom okamžiku už bohužel nedokázal zabránit střetu a zvíře bylo vzápětí odmrštěno přímo na protijedoucí náklaďák Fiat Doblo, který řídila padesátiletá řidička ve směru jízdy na obec Poběžovice. „Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče vozidla Volkswagen. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovými zkouškami. Na vozidle Volkswagen vznikla škoda 80 tisíc korun, na vozidle Fiat byla škoda vyčíslena na 30 tisíc korun. Uhynulého jelena na místě zajistil myslivec z blízké honitby,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od počátku letošního roku policisté přijali již sedmatřicet oznámení o střetech vozidel s lesní zvěří. „Je nutné zmínit, že při srážce se zvěří vzniká škoda jejímu majiteli, kterým je většinou místní myslivecké sdružení. Proto zde platí povinnost oznámit dopravní nehodu policii. A to i v případě, že zvěř z místa utekla. Upozorňujeme řidiče, kteří by si usmrcené zvíře chtěli ponechat, že jejich jednání bude kvalifikováno jako trestný čin krádež či pytláctví, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dále uvedla mluvčí.

Zdroj: PČR