Kopřivnický kulturní dům se otevírá online světu

Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Místní kulturní dům se otevírá, tedy alespoň částečně. V jaké podobě to bude a na co se můžeme těšit?

Místní kulturní dům otevírá okénkovou výstavu loutek, ale také Koprčtení do ouška a knihovní kvízy. Nebude chybět ani výtvarná soutěž a Rande naslepo s knihou. Čekají nás i další aktivity, na které se mohou obyvatelé těšit.

„Pro všechny, kdo mají rádi loutky, jsme připravili výstavu nejkrásnějších pohádkových marionet zapůjčených z fondu našeho města. Výstava bude přístupná od pátku 5. února za prosklenými dveřmi hlavního vchodu kulturního domu. Marionetky budeme neustále měnit, takže každý týden uvidí kolemjdoucí nové postavičky. Děti nám pak mohou některé z vystavených loutek nakreslit a soutěžit o pěkné odměny,“ uvedla ředitelka Kulturního domu Kopřivnice Michaela Sekerášová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Již za týden pak startuje akce Rande na slepo s knihou, která čtenáře může příjemně překvapit, jak dodává Sekerášová: „Od 15. února bude pro naše čtenáře připraveno padesát knižních holek a kluků na schůzku. Knihy budou zabaleny v neprůhledném obalu a rozlišeny do kategorií podle věku čtenáře. Na webu městské knihovny budou fotografie balíčků označených číslem. Čtenáři si vyberou balíček, který je jim sympatický, napíšou si o něj do knihovny a pak si jej budou moci vyzvednout každé úterý a čtvrtek v době provozu výdejního okénka. Možná se jim knižní partner zalíbí, možná se rande nevyvede podle představ, ale zapůjčené knihy lze kdykoliv a bez výčitek vrátit.“

Nebude chybět ani výstava ke stému výročí narození místního výtvarníka Zdeňka Millera. Již od 10. února začne fungovat výdejní okénku informačního centra, aktuality lze nalézt také na webových stránkách.