Ledovka komplikovala život řidičům. Většina nehod byla bez zranění

foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ –  Nejvíc počasí zkomplikovalo situaci řidičům, kteří si od neděle musí dávat pozor na kluzké silnice. Dopravní nehody se stále množí, ale naštěstí se zatím obešly bez vážnějších zranění. Za neděli policisté evidovali více jak 60 dopravních nehod. Většinou se ale jednalo jen o drobné kolize v menší rychlosti.

Podle policejního mluvčího Petra Valy se policisté od pondělního rána zabývali desítkou událostí v souvislosti se špatným počasím, například popadané stromy, namrzlé a nesjízdné komunikace. Během pondělního dopoledne bylo nahlášeno 30 karambolů. K tomuto číslu je nutné přičíst velké množství havárií a kolizí, při nichž řidiči nepožadovali vyšetření policií. „V současné době jsou hlavní silniční tahy chemicky ošetřené, a místy pokryté i sněhem. Některé komunikace nižších tříd jsou dokonce zledovatělé. Všechny silnice jsou s velkou opatrností sjízdné,“ dodal Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Potíže hlásili také železničáři. Neprůjezdná byla železniční trať z Vyškova směrem na Přerov. U Měrovic nad Hanou evakuovali 30 cestujících z rychlíku jedoucího z Přerova do Brna. Zpoždění nebo odřeknutí vlaků byly převážně zaviněny námrazou na sběračích u lokomotiv.