Město zasypal sníh, mrznout bude i nadále

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Nedělní počasí napovědělo, do čeho se má královéhradecká metropole probudit začátkem týdne. Silničáři vyrazili už okolo půlnoci, zastávky se musely odmetávat ručně. Sněhová nadílka ale zdaleka není u konce.

Z důvodu silného sněžení musely vyrazit technické služby do terénu už 8. února po půlnoci. S údržbou chodníků se začalo okolo půl čtvrté ráno a do údržby vozovek i cest se zapojilo celkem 150 pracovníků TSHK. Vyjely čtyři sypače určené pro silnice, třiadvacet strojů na chodníky, sníh ze zastávek a přechodů pro chodce se odklízel ručně. Do pondělního rána bylo spotřebováno šedesát tun soli a šestnáct tisíc litrů solanky. Až do čtvrteční noci hrozí v celém Královéhradeckém kraji silný mráz, noční teploty mají dosahovat až -12°C. Podle předpovědí se má v úterý ráno na „salón republiky“ opět spustit sněhová nadílka. „Jela jsem do práce už o půl šesté ráno, to je nejhorší čas. Ulice mezi domy byly hustě zasypané sněhem. Odpoledne se mi zdál Hradec už dobře průjezdný,“ říká Renata Jaklová z Hradce Králové.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.