Milovníci skateboardu, letos se dočkáte nového parku

Foto ilustrační

NÁCHOD – Skateboardisti se dočkají nového sportovního zázemí, nebudou tak muset jezdit do jiných okresních měst v kraji. V dubnu by se mělo začít stavět a ještě letos by měly být práce dokončeny. Ve výsledku se jedná o několikamilionovou investici.

Na konci května loňského roku byl v ulici Bratří Čapků v Náchodě za krytým plaveckým bazénem upraven přilehlý prostor, aby zde mohlo vzniknout nové moderní sportoviště. Respektováno bylo ochranné bezpečnostní pásmo a obyvatelé se mohou těšit na betonový skatepark o rozloze okolo sedmi a půl tisíce metrů čtverečních. K využití se nabízí i nedaleká plocha hřiště, k dispozici bude také hala pro sportovní potřeby. Na projekt bylo uvolněno zhruba pět a čtvrt milionu korun. „V Náchodě je už celá řada šikovných a úspěšných skateboardistů na vysoké úrovni, proto jsme se rozhodli investovat do odpovídajícího a kvalitního zázemí. V dubnu se začne stavět, do tří měsíců bude hotovo, a již o letošních prázdninách nebudou muset milovníci skateboardů a koloběžek dojíždět za tréninky do Trutnova nebo Hradce Králové,” říká starosta Jan Birke.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.