Mladý muž chtěl skočit z vysílače. Na místě zasahoval policejní vyjednavač

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Během pár dnů již druhý pokus o sebevraždu řešili policisté na Třebíčsku. Mladého muže se jim nakonec podařilo přemluvit, aby od svého záměru ustoupil. Ihned poté jej záchranka převezla do nemocnice, kde se podrobil vyšetření.

Policisté tísňové linky přijali v sobotu 6. února před čtvrtou hodinou ráno telefonát vyděšené mladé ženy. Měla strach o svého partnera, který odešel z domu ve špatném psychickém stavu a obávala se, že by si mohl ublížit. Žena naštěstí tušila, kde se její přítel může nacházet, a tak policejní hlídky směřovaly do okolí Želetavy.

Nešťastného muže objevili policisté v Šašovicích, kde stál na třicet metrů vysokém vysílači a vyhrožoval, že skočí dolů. „Hlídka s ním navázala komunikaci, muže se jim dařilo uklidnit a zabránit mu tak v jednání, které by ohrozilo jeho život. Na místo byl přivolán také specialista na vyjednávání, který po příjezdu okamžitě pokračoval citlivě v navázané komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Díky trpělivosti a empatii se policejnímu vyjednavači podařilo nešťastníka přesvědčit, aby slezl zpátky na zem. Vzhledem k podezření, že muž je pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinoval s prášky, odvezla jej poté záchranka neprodleně do nemocnice.