Nehoda kamionu na Třebíčsku skončila vážným zraněním. Spolujezdce museli z kabiny vyprostit

ilustrační foto

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – K vážné nehodě kamionu došlo dnes ráno na dálnici u Moravských Budějovic. Řidič vyvázl s lehkým zraněním, jeho spolujezdec byl zraněn těžce. Za nehodu mohlo pravděpodobně nepříznivé počasí, policie apeluje na řidiče, aby dbali opatrnosti.

K havárii došlo dnes po čtvrté hodině ráno. Na místo nehody ihned vyrazila jak záchranářská, tak i lékařská posádka z Moravských Budějovic. Řidiče ponechali záchranáři po ošetření na místě, podstatně hůř na tom byl druhý muž. „Spolujezdec, který musel být ze zdemolované kabiny několik desítek minut vyprošťován, utrpěl vážnější poranění dolní části těla a záchranáři ho ve stabilizovaném stavu transportovali do nemocnice v Třebíči,“ sdělil mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Počasí dnes dopravu na Vysočině výrazně zkomplikovalo. Mezi sedmou a desátou hodinou ráno došlo na území kraje k sedmi dopravním nehodám, naštěstí bez zranění. Hasiči vyjíždějí k popadaným stromům blokujícím komunikace, na D1 ve směru na Prahu se tvoří kolony.
                                                                                                                                                                               Policie nabádá řidiče, aby jezdili pomaleji. „Rychlost jízdy je třeba přizpůsobit nejen aktuálním klimatickým podmínkám, ale také nenadálým situacím. Je třeba jet tak, aby bylo možné zastavit včas, například za vzniklou kolonou nebo vozidlem, které na silnici zůstane stát,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová.