Osmadvacetiletý řidič se čtyřmi promile alkoholu naboural do stromu

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – To, že alkohol za volant nepatří zřejmě mladý muž nikdy neslyšel, jinak by si během odpoledne před jízdou nedával hojně pivečko a tvrdý alkohol. Jeho nezodpovědná jízda nemohla skončit jinak než nehodou a pro něj bohužel těžším zraněním.

K havárii došlo, jak dnes potvrdili policisté, v sobotu krátce před osmou hodinou večerní v katastru obce Lično. „Řidič vozidla Škoda Fabia na přímém úseku v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel mimo vozovku do pravého silničního příkopu, kde narazil do stromu,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Osmadvacetiletý řidič potřeboval péči zdravotnické záchranné služby, protože byl závažně zraněn. Dechová zkouška nemohla být na místě provedena, a tak došlo v nemocnici k nařízenému odběru krve. Lékaři po rozboru zjistili, že muž má v krvi více než 4 promile alkoholu. „Z prvotního šetření vyplynulo, že muž měl během odpoledne vypít několik 12° piv a půl litru tvrdého alkoholu,“ dodává tisková mluvčí.

Šofér přišel o řidičák a také techničák, protože bylo vozilo značně poškozeno, škoda na něm je odhadnuta zhruba na 30 tisíc korun. Muže teď čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, což mu může vynést pobyt za mřížemi v délce od 6 měsíců do tří let.