Přívaly sněhu zkomplikovaly dopravu i na východě Čech

PARDUBICKÝ KRAJ – Sníh a ledovka dnes zkomplikovaly dopravu v celé republice. Nejhorší situace byla ráno, dopoledne se mírně zlepšila, nicméně autobusy a vlaky na některých tratích nabraly i několikahodinová zpoždění, některé spoje vůbec nevyjely. Na mnoha místech silnice blokovaly uvízlé kamiony.

„Ani Pardubickému kraji se zimní počasí nevyhnulo, a proto řidiči musí být při jízdě v našem regionu trpěliví a obezřetní. V opačném případě může jejich cesta skončit dopravní kolizí,“ varuje policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková. V kraji došlo během noci a dopoledne k desítkám událostí, policisté řešili dopravní nehody, uvízlé kamiony i problémy na železničních přejezdech. Na většině silnic v Pardubickém kraji leží nový sníh, na Svitavsku hrozí náledí. Všechny komunikace jsou dnes ráno ale s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři. I nadále bude mrznout, místy může ještě i sněžit.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Silničáři upozorňují, že na Svitavsku se i na státních silnících tvoří náledí. Ujetá sněhová vrstva pokrývá vozovky menších cest v okolí Chrudimi, Lanškrouna, Poličky, Pardubic, Vysokého Mýta a v Železných horách. Hasiči dnes vyprošťovali převážně autobusy a kamiony. „Od ranních hodin máme osm výjezdů spojených s vyprošťováním vozidel. Události se obešly bez zranění,“ uvedli hasiči z Pardubického kraje na svém Twitteru.

Kvůli sněhové kalamitě nemohly České dráhy vypravit ani osobní vlak z České Třebové do Pardubic a cestující museli čekat na další. Problémy jsou na železničním koridoru i u dalších spojů, nabírají zpoždění.

Kluzké vozovky dnes způsobily komplikace také v městské hromadné dopravě v Pardubicích. Podle ředitele Dopravního podniku města Pardubic Tomáše Pelikána váznul provoz zejména na nadjezdech u Parama a u nemocnice, kde hlavně nákladní auta blokovaly dopravu, kolony byly i v Teplého ulici. Spoje v těchto místech měly zpoždění desítek minut i hodinu.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji zataženo, v oblasti Žamberka foukal nárazový vítr. Na mnoha místech sněžilo nebo se vyskytovaly sněhové přeháňky. Teploty se pohybovaly mezi minus 12 a minus pěti stupni, uvedla ČTK.

Foto: HZS Pardubického kraje a Policie ČR