Seniorka si nevyzvedla oběd ani nebrala telefon, zachránit ji museli strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Obavy o život své známé měla žena, která ji přišla navštívit v Králově Poli. Musela proto zavolat hlídku, která se k seniorce díky planžetě dostala. Dotyčnou pak našla ležet zesláblou pod postelí. Nyní je v péči lékařů.

Návštěvě bylo divné, že před dveřmi leží netknutý jídlonosič a kamarádka jí nebere telefon. Požádala proto o pomoc na lince 156 a vylíčila také, že seniorka měla v posledních dnech problémy. Na místo dorazili strážníci pořádkové jednotky, kteří klepali a volali přes zavřené dveře. Ani to však nepomohlo a nikdo neotevíral. „Z důvodu obav o seniorčino zdraví proto otevřeli dveře pomocí planžety,“ řekl k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka pak uvnitř našla zesláblou ženu ležící pod postelí. Byla zmatená a stěží komunikovala. Na zemi vedle ní leželo prázdné plato od antidepresiv. Strážníci vyrozuměli zdravotníky a přesunuli postel, aby se k ženě dostali a poskytli jí první pomoc. Poté na místo dorazila sanitka a šestasedmdesátiletou seniorku po prvotním ošetření odvezla do nemocnice.