Silnice pokryl sníh a ledovka, silničáři vyrazili s veškerou technikou

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – S četnými komplikace v dopravě se musí potýkat řidiči, kteří na přelomu víkendu a pracovního týdne vyrazili na cesty. Po vydatném sněžení a ledovce leží na silnicích rozbředlý sníh, který se silničáři snaží odklízet. S problémy se potýká i MHD v krajském městě, kde ledovka pokryla trolejové vedení.

Podle mluvčí zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíkové jsou dálnice a silnice I. třídy průjezdné se zvýšenou opatrností. „Na vozovkách leží rozbředlý sníh, který technika odklízí předsazenými radlicemi. Probíhá rozšiřování krajnic, dočišťování zastávek, připojovacích pruhů a křižovatek. Ačkoliv máme v  terénu  nasazenou veškerou zimní techniku, prosíme řidiče o opatrnou jízdu a varujeme je před rizikem náledí a namrzání vozovek,“ upozornila Lucie Trubelíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice už od nedělního večera bojují s rychle se tvořící námrazou na trolejovém vedení a zhoršující se sjízdností. „Silná námraza na trolejovém vedení způsobila, že v provozu zůstaly jen trolejbusy s pomocným dieselagregátem a autobusy. Ani bateriové trolejbusy se na námrazou obaleném vedení po vybití baterií nedokázaly znovu dobíjet. Námraza na vedení dosahovala síly až 0,5 centimetru,“ popsal situaci mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Mrazivé zimní počasí však neskončí ani v nadcházejících dnech. Teploty budou padat hluboko pod bod mrazu už během nastávající noci, kdy by ve Zlínském kraji mohli lidé naměřit až -12 °C. Očekávat se dá i další sněžení a spolu s prudším větrem může místy dojít k tvorbě sněhových jazyků.