Smutný nález! Na Klatovsku se našli čtyři uhynulí orli mořští

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

KLATOVSKO – Smutný pohled se naskytl nálezcům celkem čtyř uhynulých dravců orlů mořských. Jejich bezvládná těla byla nalezena na volně přístupných pozemcích u obcí Svéradice a Velký Bor.

V pátek 5. února tam byl nalezen jeden a následující den v sobotu dokonce další tři dravci. K úhynu ptáků došlo dle informací policie v přesně nezjištěné době od počátku měsíce ledna do 6. února letošního roku. „Čtyři ptáci budou podrobeni pitvě, která určí příčinu úhynu. Policisté na místě nálezu odebrali různé vzorky, které budou podrobeny odbornému zkoumání. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Případ dále prověřují policisté z oddělení hospodářské kriminality,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Orel mořský je podle zákona na ochranu přírody a krajiny zařazen do zvlášť chráněných druhů živočichů a patří do skupiny kriticky ohrožených ptáků.