Strom spadl na koleje těsně před projíždějícím vlakem, strojvedoucí již nestačil dobrzdit

ŠTERNBERK – Železniční nehoda se stala v sobotu večer na trati u Šternberku. Strojvedoucí zaregistroval, že se vzrostlý strom naklání nad tratí, nedokázal však již včas zabrzdit a narazil do spadlého stromu. Ve vlaku cestovalo asi 30 lidí, po nárazu byli všichni evakuováni.

V sobotu 6. února o půl osmé večer přijala policie oznámení o nárazu osobního vlaku do stromu na železniční trati u Šternberku. Strojvedoucí vlakové soupravy jel ze Štarnova do Šternberku a necelý kilometr před Šternberkem uviděl, jak se nad tratí naklání strom, který následně spadl na koleje. „Strojvedoucí začal ihned intenzivně brzdit, ale soupravu se mu podařilo zastavit až po 100 m od nárazu do stromu,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Ve vlaku cestovalo 30 lidí, kteří byli z vlaku evakuováni, všichni pak odešli pěšky do stanice Šternberk. Provoz na trati byl obnoven za dvě hodiny. „K pádu stromu o průměru 30 – 40 cm došlo vlivem povětrnostních podmínek,“ doplnil Hejtman. Policisté na místě vyloučili úmyslné zavinění nehody. Škodu na vlakové soupravě odhadli na 50 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .