Těšíte se na výlet do Varů?

SEZIMOVO ÚSTÍ – Rádi chodíte a máte na to i dobrou obuv? Pak je pro vás výlet do Karlových Varů a nedaleké Kyselky jak dělaný. Navíc navštívíte i Muzeum Jana Bechera, kde vás čeká malá ochutnávka!

Putování začnete v obci Kyselka, kde navštívíte Mattoni muzeum. Nachází se v památkově chráněném objektu Löschnerova pavilonu, který v době svého vzniku sloužil jako provozní objekt pro stáčení minerálních vod a kde najdete i starou stáčírnu minerálních vod. Projdete se zchátralými lázněmi až k pramenu vody, kde se vám hodí láhev, kterou určitě nezapomeňte doma. Poté vyrazíte do Karlových Varů, kde si s průvodcem projdete celé město. Z náměstí vstoupíte do míst, kde vás okamžitě upoutají nezaměnitelné vůně známého českého bylinného likéru. Ano, je to Muzeum Jana Bechera. Nahlédnete do její více jak dvěstěleté historie i pod pokličku tajů její výroby a skladování a těšit se můžete i na malou ochutnávku.

Využijte jedinečnou možnost srovnat krásu nejznámějších českých lázní v porovnání se zdevastovanými lázněmi Kyselka, které ovšem v 19. stol. patřily k luxusu a byly navštěvované stejně jako Karlovy Vary. Celodenní výlet začíná 17. dubna v 6 hodin odjezdem od Spektra v Sezimově Ústí.