Valmezští včelaři darovali svému krajanovi v Chorvatsku 22 tisíc korun

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Včelaři z Valašského Meziříčí se rozhodli uspořádat sbírku a financemi podpořit svého krajana včelaře Karla Vaška z Chorvatska. I jeho na konci roku zasáhlo silné zemětřesení.

Český svaz včelařů sdružuje pod sebou včelaře z širokého okolí města. Spolu s Dobrovolnickým svazem obcí Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a Svazu Čechů v republice Chorvatsko daroval 22 tisíc korun včelaři Karlu Vaškovi z chorvatského Jazveniku. „Je to výraz solidarity s našimi krajany v Chorvatsku, kteří utrpěli značné škody při zemětřesení na konci minulého roku. Jako včelaři jsme předloni navštívili chorvatský Daruvar, kde žije silná česká menšina, a cítili jsme se tam jako doma,“ popisuje předseda Michal Lysák.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Včelaři plánovali se svými krajany v Chorvatsku v minulém roce další aktivity, které však zhatila pandemie koronaviru. Proto se rozhodli alespoň touto cestou podpořit krajana a včelaře Vaška, který je vzdálen šest kilometrů od Petrinje, kde se nacházelo epicentrum zemětřesení.