Velblouda v safari parku zabil cukr. Policie hledá možné svědky

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Neobvyklý a bohužel smutný případ vyšetřují policisté z Lišova. V pátek v podvečer totiž oznámil správce Safari parku v Hluboké u Borovan úhyn tříletého velblouda dvouhrbého. Zvíře podle informací policie zabil cukr.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, velbloud začal v odpoledních hodinách vykazovat známky akutního onemocnění a krátce na to uhynul. „Přivolaný veterinář po prohlídce konstatoval, že pravděpodobně někdo podal velbloudovi cukr,“ upřesnil Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cukr je pro velblouda nebezpečný, vyvolá totiž silný průjem. To bude také pravděpodobná příčina úhynu vzácného zvířete, jehož hodnota se pohybuje kolem 200 000 korun. „Policisté skutečně u volně přístupného výběhu zvířat našli sáčky od cukru,“ potvrdil policejní mluvčí.

Případ nyní policisté prošetřují a dál budou postupovat podle výsledků pitvy zvířete. Ten, kdo možná z hlouposti zvířeti cukr podal, se mohl dopustit trestného činu týrání zvířete. „Policisté na lince sto padesát osm přivítají jakékoliv informace o pohybu podezřelých osob kolem výběhu, či informace k tomuto případu,“ uzavřel Matzner.