Zátah na mladoboleslavké hříšníky za volantem.  Policisté zkontrolovali 249 vozidel!

Dopravně bezpečnostní akce 6. února 2021 v Mladé Boleslavi. Foto: Policie ČR

MLADÁ BOLESLAV – Policisté se o víkendu zaměřili na dopravní přestupky řidičů v Mladé Boleslavi. V sobotu 6. února se kontroloval především zákaz alkoholu a jiných návykových látek před jízdou. Ale nejen.

Policisté zkontrolovali celkem 249 vozidel, zjistili 29 přestupků v dopravě. Dva řidiči byli pod vlivem alkoholu, jeden pod vlivem drog. Další muž řídil i přes uložený zákaz řízení motorových vozidel. Následně kontrolovaný pro změnu nebyl držitelem řidičského oprávnění. V jednom případě také policisté odhalili osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání.

Mimo to odhalili policisté o víkendu hříšníky i na dalších místech Mladoboleslavska.  V rámci běžných silničních kontrol se našlo sedm řidičů, kteří užívali motorová vozidla i přes zákaz řízení.  Další dva řidiči byli pod vlivem drog a čtyři pod vlivem alkoholu.

V sobotu okolo desáté hodiny dopoledne neváhala například usednout za volant osobního vozidla Škoda Roomster v obci Mnichovo Hradiště dvaačtyřicetiletá řidička, které v rámci silniční kontroly při dechové zkoušce naměřili 4,3 promile alkoholu.