Byl to dobrý nápad! Informační letáky o očkování proti COVIDU-19 mají úspěch

PLZEŇSKÝ KRAJ – Nejúčinnější cestou k návratu k normálnímu životu, na jaký jsme ještě před rokem byli všichni zvyklí, je očkování, a to v první řadě rizikových skupin obyvatelstva.

Plzeňský kraj proto jako první v republice přišel s distribuci informací spojených s očkováním prostřednictvím venkovských prodejen v síti ZKD Sušice, Jednoty Tachov, COOP družstva Plasy a ZKD Plzeň. Nápad se zrodil v polovině ledna a už na konci měsíce bylo 60 tisíc letáků ve zhruba 250 prodejnách. Letáky byly navrženy tzv. „in house“, tj. kompletně včetně grafiky přímo na krajském úřadě. Jejich distribuce na jednotlivé prodejny proběhla společně s rozvozem zboží. Obsah letáků bude průběžně upravován tak, aby informace byly aktuální.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V současné době se připravují nové letáky s aktualizovanými informacemi. „Družstevní prodejny na venkově jsou místem, kde se lidé potkávají, debatují a člověk se tam toho i nejvíce dozví. Využíváme tak míst, kam jsou lidé zvyklí chodit a v našem řídce osídleném kraji mají nezastupitelné poslání a považujeme je za významnou součást služeb na venkově. Proto považuji za důležité, aby informace o očkování byly lidem k dispozici právě tam,“ vysvětluje hejtmanka Ilona Mauritzová.

Důležité a správné informace si lidé nejsnadněji najdou na krajském webu či facebooku.  Informace o očkování lze také získat od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:30 hodin na telefonní lince 377 062 377, kterou zřídil Plzeňský kraj ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem. Linku obsluhují čtyři proškolení operátoři pivovaru, kteří absolvovali stáž a školení ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Zdroj: Plzeňský kraj