Co ještě nevíte o Netolicích?

NETOLICE – Víte, že první zmínka o tomto jihočeském městě pochází z roku 981? Znáte významné rodáky, či místní archeologické nálezy? V Muzeu JUDr. Otakara Kudrny najdete i sbírku vltavínů, dýmek, zbraní obrazů, či hodin. Připomenou vám řemesla a průmysl, které se zde provozovaly, a dozvíte se i o historii chovu netolického koně. 

Přízemí muzea je věnováno výtvarným výstavám, ale najdete tu i středověkou studnu, výstavu fotografií města, které porovnávají Netolice dříve a dnes, a celosezónní sbírku vltavínů s informacemi o jejich těžbě v lokalitě Borkoviště u Netolic. V mezipatře se můžete podívat, jak byla zařízena lidová světnička z poloviny 19. století. První patro mapuje historii města v časovém přehledu událostí od první zmínky o Netolicích v Kosmově kronice roku 981 až do současnosti, archeologické nálezy na Netolicku, významné rodáky a také spolky a kulturně-společenský život města. Poslední sál patří významným osobnostem z rodu Kudrnů a zakladateli muzejní tradice v Netolicích JUDr. Otakaru Kudrnovi.

Pouze v Muzeu JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích můžete vidět „Óbrfrk“, největší kreslený vtip z pohlednic u nás, a obdivovat krásu etnografických sbírek, výšivky, lidový nábytek, či části lidových oděvů. Nenechte si ujít ani jedinečnou možnost seznámit se s historií chovu netolického koně, s tradicí pořádání nejen dobytčích a koňských jarmarků.