Duševně nemocný muž poškodil vstup do domu, škoda je 20 tisíc korun

Ilustrační foto

BRNO – Muž ve středním věku se rozhodl vybít si vztek na kovové roletě ve vchodu jednoho z domů v Králově Poli. Se strážníky nespolupracoval a podle jeho odpovědí nabyli dojmu, že je duševně nemocný. Případ dořeší republiková policie.

Hlídky pátraly včera odpoledne po muži, který v královopolském domě kopal do ochranné rolety, cloumal s ní a přitom hlasitě pokřikoval. Uklidnit se ho snažili i pracovníci firmy, ale bezúspěšně. Strážníci si nechali upřesnit popis podezřelého a prozkoumali také poškozenou roletu, která měla vytrhané lamely z vodících lišt a většina z nich byla zkřivená. „I díky přesnému popisu od svědků se podezřelého podařilo vypátrat v parčíku na Palackého třídě. Muž se hlídce přiznal a dodal, že měl velký vztek,“ upřesňuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odmítal s ní spolupracovat a nechtěl říct ani své osobní údaje, prý z toho důvodu, že mu to barva jeho oblečení neumožňuje. Díky těmto slovům se strážníci přesvědčili, že má duševní potíže. Na místo přijela republiková policie, která si případ převzala. Škoda na majetku se vyšplhala k dvaceti tisícům korun.