KORONAVIRUS: Další Středočeši nad 80 let mohou očekávat zvací SMS na očkování!

Ilustrační foto: pixabay

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Do Česka dorazilo o víkendu celkem 20 tisíc dávek vakcíny od firmy AstraZeneca. V pondělí ráno ji z centrálního skladu v Říčanech u Prahy začala rozvážet distributorská firma Avenier. Jednou ze tří cílových stanic je středočeský Kolín.

Jedná se o 10 200 dávek, které se budou z nemocnice v Kolíně distribuovat do dalších zařízení. Díky této dodávce by se měly podle středočeského koordinátora brzy uvolnit termíny očkování pro čekající seniory nad 80 let. K očkování budou prostřednictvím zvací SMS pozvání lidé 80+ zaregistrovaní v Centrálním rezervačním systému. Systém vybírá občany podle věku, nejstarší mají přednost. Bez zvací SMS není možné na očkování přijít.

Ve středních Čechách se počítá s tím, že se do očkování vakcínou od firmy AstraZeneca zapojí i praktičtí lékaři. Zbývá s ministerstvem zdravotnictví vyřešit formality ohledně zapisování nově očkovaných do centrálního systému ISIN. Potom středočeský koordinátor předá informaci krajskému předsedovi praktických lékařů a uvolní se termíny pro očkování seniorů nad 80 let.