Kraj čeká další sněhová nadílka a tuhý mráz. Dopravu můžou komplikovat sněhové jazyky

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Až 10 centimetrů nového sněhu může na přelomu středy a čtvrtka napadnout na celém území Zlínského kraje. Krátce poté udeří silné mrazy, meteorologové však upozornili také na sněhové jazyky, které mohou způsobit problémy na silnicích.

Během středy se začnou v regionu objevovat sněhové přeháňky a postupně začnou přecházet v trvalejší sněžení. Český hydrometeorologický ústav na to upozornil ve výstraze, která začne platit ve tři odpoledne a potrvá až do čtvrteční šesté hodiny ráno. Napadnout může až 10 centimetrů sněhu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po sněhové nadílce udeří ve čtvrtek večer tuhý mráz. Teploty se během následujících nocí dostanou až k -12 °C, při zmenšené oblačnosti však mohou klesnout i na -17 °C. Ohřát bychom se neměli ani během dne, rtuť teploměru se ve čtvrtek a v pátek bude pohybovat mezi -5 až -9 °C.

Ke sněhu a mrazu se připojí ještě čerstvý vítr. Ten už ve středu začne nabírat na rychlosti a v nárazech může dosahovat až 15 m/s. Vydržet by měl až do pátku. Meteorologové proto varují před tvorbou sněhových jazyků, které se mohou tvořit v následujících dnech. Výstraha je důležitá především pro řidiče, kteří by neměli zapomenout na zimní výbavu a jet velmi opatrně.