Město poskytlo dotaci Společnosti pro uchování odbojových tradic

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Do loňského roku působila ve městě pobočka Českého svazu bojovníků za svobodu, tu nahradila Společnost pro uchování odbojových tradic. I této organizaci poskytlo Valašské Meziříčí dotaci ve výši 300 tisíc korun.

Předešlé společnosti vyplácelo město od roku 2008 roční dotaci 300 tisíc korun. Po změně se rozhodlo v této tradici pokračovat. Peníze přispívalo mimo jiné proto, že organizace převedla do vlastnictví Valašského Meziříčí budovu číslo 409 na ulici Poláškova, kde Český svaz sídlil. „Loni se však členové místní pobočky rozhodli distancovat od celorepublikového vedení Českého svazu bojovníků za svobodu a vytvořit vlastní Společnost pro uchování odbojových tradic. Tento krok jsme podpořili a těší nás, že nadále pokračuje spolupráce města s touto nástupnickou organizací,“ řekl starosta Robert Stržínek. Zastupitelé proto rozhodli o dotaci ve výši 300 tisíc korun z rozpočtu města, která podpoří jejich činnost.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.