Migranty z Maroka zadrželi policisté na Žďársku. Přicestovali ukryti v kamionu

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Tři migranty zadržela o víkendu na D1 hlídka cizinecké policie. Hranice překonali na podvozku kamionu, z něhož později vystoupili. Muži skončili v policejních celách a poté v zařízení pro cizince.

Osamělých mužů, kteří šli po dálnici směrem na Prahu, si všimla hlídka cizinecké policie v sobotu 6. února před desátou hodinou dopoledne. „V rámci kontroly těchto osob policisté zjistili, že se jedná o cizince, kteří u sebe neměli žádné osobní doklady a nebyli schopni žádným způsobem prokázat svoji totožnost,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muži policistům sdělili, že pocházejí z Maroka a do České republiky přicestovali v kamionu. Při výslechu dále uvedli, že odešli ze své země z ekonomických důvodů a chtěli se dostat do některé ze zemí v Evropské unii, aby se měli lépe. Všichni tři podstoupili vyšetření na covid-19 s negativním výsledkem.

Vzhledem k opatřením, která zakazují vstup na naše území pro občany třetích zemí, v nichž může být vyšší riziko výskytu covid-19, nebyli k nám cizinci oprávněni vstupovat. Z policejních cel je tak policisté převezli do zařízení pro cizince ve Vyšních Lhotách, kde zůstanou až do svého vyhoštění.