Muž vyhrožoval pacientovi, že mu ukopne hlavu. Tvrdil také, že si píchl heroin

Ilustrační foto

BRNO – Do čekárny Úrazové nemocnice přišel pacient, ale o ošetření nestál. Místo toho ohrožoval ostatní čekající, jednomu z nich vyhrožoval, že mu ukopne hlavu. Podle policie musel být pod vlivem návykových látek nebo alkoholu. Případ dořeší správní orgán.

Na muže zavolal hlídku personál nemocnice, který si s ním nevěděl rady. Zdržoval se totiž bezdůvodně v čekárně, obtěžoval ostatní pacienty a neměl ani zakryté dýchací cesty rouškou. Na místo přijeli strážníci, kteří ihned poznali, že je muž pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. „Odpovídal nesouvisle, nesrozumitelně vyslovoval a nakonec prohlásil, že si píchl heroin,“ řekl tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Kromě toho také jedna ze svědkyň vypověděla, že vyhrožoval dalšímu muži ukopnutím hlavy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož podezřelý odmítal opustit nemocnici, strážníci ho museli vyvést ven pomocí donucovacích prostředků. Nedokázal se ovládat, proto hlídka přistoupila k odvozu na záchytnou stanici. Při převozu také asistovala zdravotníkům. Muž je nyní podezřelý z několika přestupků a případ dořeší správní orgán.