Na nezabezpečeném přejezdu přehlédla vlak, měla v autě čtyři děti

JESENICKO – Obrovské štěstí měla včera řidička Mazdy na Jesenicku, která v autě převážela čtyři děti. Řidička vjela na nezabezpečený železniční přejezd právě v okamžiku, kdy tudy projížděl spěšný vlak na Jeseník. Přestože strojvedoucí začal intenzivně brzdit, nepodařilo se mu zabránit střetu s autem a vytlačil ho mimo kolejiště. Nehoda se však naštěstí obešla bez zranění.

O obrovském štěstí může mluvit řidička Mazdy, která včera krátce před půl pátou odpoledne převážela na Jesenicku čtyřčlennou dětskou osádku. „Podle prvotních informací při jízdě ve směru od Písečné k obci Hradec – Nová Ves nedbala ve stoupání, na zasněžené silnici, zvýšené opatrnosti při přejíždění nezabezpečeného jednokolejného železničního přejezdu a vjela na něj ve chvíli, kdy místem projížděl spěšný vlak na Jeseník,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Strojvedoucí začal intenzivně brzdit, ale nepodařilo se mu střetu s autem zabránit. Vlak zachytil jeho přední obrys a vůz vytlačil mimo kolejiště. Ve vlaku v době nehody cestovalo pět cestujících a vlakový personál. Podle prvotních informací si nehoda nevyžádala žádné zranění. Z preventivních důvodů byla na místo přivolána k posouzení zdravotního stavu pasažérů auta zdravotnická záchranná služba. Škodu, která při nehodě vznikla, policisté předběžně vyčíslili na 55 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .