Nové infuzní pumpy pomohou v jihlavské nemocnici nejen pacientům s koronavirem

Sponzorský dar získala Nemocnice Jihlava od zástupců Vodárenské akciové společnosti. Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Díky sponzorskému daru pořídila letos Nemocnice Jihlava tři nové přístroje, které slouží na jednotkách intenzivní péče. Infuzní pumpy využijí zdravotníci k nitrožilnímu dávkování léků i pro pacienty s covid-19.

Správně dávkování léčiv, ale i tekutin je u pacientů v intenzivní péči velmi důležité. Pumpy jsou umístěny vedle lůžka nemocného a prochází jimi hadička infuzního setu. Na přístroji zdravotníci nastavují rychlost infuze, tedy objem tekutiny podané za určitý čas. „Infuzní pumpy slouží například k dávkování léku Ramdesivir,“ uvedl provozně-technický náměstek jihlavské nemocnice Alexander Filip.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přístroje mohla Nemocnice Jihlava pořídit díky daru Vodárenské akciové společnosti ve výši 143 040 korun. „Moc děkujeme, sponzorské peníze využíváme v posledních měsících především na nákup přístrojů pro covidové pacienty,“ doplnil ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Vodárenská akciová společnost pomáhá v regionech již dlouhodobě. Obdobnou finanční podporu poskytla i dalším nemocnicím na Vysočině a na jižní Moravě.