Opilec na nádraží v Otrokovicích napadl a zranil průvodčího

Ilustrační foto: T. Branda

OTROKOVICE – Podezření z výtržnictví a ublížení na zdravý si od otrokovických policistů vyslechl čtyřicetiletý muž ze Zlína. Ten poslední listopadový den loňského roku napadl a zranil na vlakovém nádraží v Otrokovicích průvodčího. O útoku dnes informovala policie.

Opilec jel vlakem ze Zlína do Otrokovic a přitom obtěžoval ostatní cestující. „Jakmile všichni pasažéři včetně zaměstnanců vystoupili na nádraží v Otrokovicích, opilý muž bezdůvodně zaútočil na dvacetiletého mladíka, čehož si všiml průvodčí z vlaku a upozornil muže, aby s napadáním přestal. Ten však svou agresivitu obrátil proti němu a v průběhu potyčky zranil osmadvacetiletému muži rameno,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Agresora odtrhli až ostatní cestující. Muž pak z místa utekl. „Přivolaní policisté ho vypátrali v trolejbuse, agresor však s nimi odmítl komunikovat a prokázat svou totožnost. Odmítl také dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. K incidentu se nechtěl vyjádřit. Policisté muže zajistili a na policejní služebně ověřili jeho totožnost,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Policisté muži sdělili podezření ze spáchání hned dvou trestných činů, případ ukončili a předali okresnímu státnímu zastupitelství. „Třikrát trestanému recidivistovi hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až tříletý trest odnětí svobody,“ uvedla Kozumplíková.